SMC KQ2F12-02A One-Touch Fitting Female Union KQ2F1202A
Seller: edenki
Protection
ZenPlus Authenticity Guarantee, 30-days returns & 30 days money back guarantee. Details here.
Shipping
Payment
SMC
Manufacturer Inquiries: 0120-837-838
SMC KQ2F12-02A One-Touch Tube Fitting, Female Union Applicable Tube Outer Diameter: φ12mm
Thread Connection: R1/4, Rc1/4
No Sealant
Product Color: [Body] White System [Release Bush] Light Gray
Model: Female Union
Fluid Used: Air/Water
Pressure Range: -100kPa to 1MPa
Proof Pressure: 3MPa